Lastik Oteli

LASTİK OTELİ NEDİR?

Yazlık ve kışlık lastiklerinizi kullanılmayan zamanlarda,hem lastik saklamaya uygun koşullarda hem de sigortalı olarak saklayabilmek amacıyla oluşturulmuş depo veya muhafaza yeridir. Ayrıca,bu muhafaza koşulları sayesinde lastiklerinizin kullanım süresi de uzamış olmaktadır.

NEDEN LASTİK OTELİNİ SEÇMELİYİZ?

-Lastiklerin değistirilme vakti geldiği zaman değitirmek için yer arama sorunundan kurtulmuş olursunuz

-Lastikleriniz emin ve ehil ellerde olup,işinde uzman olan eğitimli teknisyenler tarafından değiştirilir.

-Ayrıca tahmin ettiğiniz üzere lastikler ağır olup bir yerden başka bir yere taşırken bel ağrısı başta olmak üzere pek çok sağlık problemine sebebiyet verebilir.Lastik otelleri sayesinde bu sağlık problemlerinin önüne geçilmiş olacaktır.

-Lastikleriniz lastik saklama şartlarına uygun olarak saklanmalıdır.Peki bu saklama koşullarından bahsedelim mi biraz?

1.Lastiklerin uzun ömürlü olabilmeleri için her zaman serin,kuru ve iyi havalandırılmış depolama sahalarında muhafaza edilmelidir.Rutubetli,sıcak,nemli ortamlardan uzak tutulmalıdır.Depolama sahasında yağ,asit,petrol ve türevlerinin bulunması lastik ömrünü kısaltır.

2.Lastikler doğrudan güneş ışığına maruz kalmamalı,muhafaza edildiği depolama alanının sıcaklığı yaz-kış kontrol edilmelidir.

3.Depolama sahalarında elektrik motorları gibi ozon yayan kaynakları ve ayrıca aydınlatma amacıyla floresan ışık kaynaklarını kullanmayınız. Bunlar da yine lastik ömrü aleyhinde sebeplerdir.

4.Lastiklerin istiflenme biçimleri de oldukça önemlidir. Depolamanın kısa süreli veya uzun süreli olmasına göre depolama ve istifleme şekilleri  farklılık gösterir.Kısa süreli depolamalarda lastikler yatay olarak yerleştirilmelidir. Üst üste 1. 20 metreyi geçmeyecek şekilde koyulması  gereklidir.Uzun süreli depolamalarda ise,lastikler palet çatalları üzerinde dik vaziyette olmalıdır.Lastikler zemin ile aralarında  minimum 10 cm mesafede yerleştirilmelidir. Ayrıca meydana gelebilecek şekil bozukluklarını  önleyebilmek adına ayda bir kez lastikler döndürülmelidir.

LASTİK OTELİMİZİN HİZMETLERİ

-Jantın sökülüp takılması

-Lastiğin sökülüp takılması

-Sübapın değiştirilmesi

-Lastiğin doğru hava basıncıyla şişirilmesi

Lastik oteli ücretimiz sezonluk 40 TL'dir.